Nu eşti învins decât dacă refuzi lupta. – Mircea Eliade
Se afișează postările cu eticheta revolta nationalista. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta revolta nationalista. Afișați toate postările

miercuri, 29 ianuarie 2014

Mesajul naționaliștilor-revoluționari ucraineni către camarazii europeni: „De la Revoluția Națională din Ukraina – până la cea mai nouă Reconquista în Europa”

Am primit un mesaj de la naționaliștii ucrainieni reuniți în Sectorul Dreptei (Правий Сектор - Pravyi Sektor) spre a fi publicat și răspândit pentru ca naționaliștii români să cunoască mai bine - și direct de la sursă - cauzele revoltei din Ucraina și rolul naționaliștilor radicali în luptele de stradă de la Kiev. Nu comentăm în niciun fel acest mesaj și evenimentele din Ucraina. Considerăm că naționaliștii ucraineni sunt cei mai avizați și îndreptățiți să explice ce se întâmplă în țara lor și care le sunt obiectivele pentru care luptă pe străzile Kievului. Totodată, Naționaliștii Autonomi Timișoara declară că sunt gata să reia discuțiile cu naționaliștii revoluționari ucraineni pentru ca, după victoria forțelor naționaliste, românii de pe teritoriul Ucrainei să beneficieze de toate dreptuile ce li se cuvin și care sunt indispensabile păstrării identității naționale și dezvoltării etno-culturale.

De la Revoluția Națională din Ucraina – până la cea mai nouă Reconquista (Recucerire – Spania 722- 1492 - n.n.) în Europa!

„Din păcate politica demo-liberală și o mare parte din mediul cultural timp de 20 de ani i-a convins pe ucrainieni că ar trebui să se integreze în structurile Euro-Atlantice. Astfel o mare parte din ukrainieni cred că Ucraina ar trebui să devină membră UE. Așadar cauza formală pentru protestele masive din Ucraina a fost refuzul regimului Viktor Yanukovych să semneze un tratat cu UE. Naționaliștii Ucrainieni sunt împotriva tratatului cu UE. Chiar dacă au susținut protestele cu oportunitatea începerii Revoluției Naționale. Anul trecut, la sfârșitul lui Noiembrie, prin inițiativa mișcării naționaliste Tryzub, tinerii naționaliști au intrat în Sectorul Dreptei. În două luni nationaliștii i-au îndemnat pe demonstranți să nu lupte pentru integrarea Europeană ci pentru clădirea națiunii. Primul pas în construcția unui asemenea stat este să scapi de regimul anti-național, oligarh, demo-liberal al lui Yanukovych. Două luni au trecut. Regimului acestuia nu i-a fost teamă de protestatele pacifiste, care au fost conduse de partidele liberale din opoziție. La sfârșit, parlamentul condus de Yanukovych a adoptat legi totalitare care limiteaza și mai mult drepturile politice în Ucraina. În particular, aceste legi sunt caracterizate ca anti-naționale. Oamenii au fost dezamagiți de opoziție și au început să aiba încredere în naționaliști. Am fost capabili să luăm avantajul suportului național și începand cu 19 ianurie am intrat într-o fază de confruntare militară cu autoritățile. Timp de câteva zile pe străzile din Kiev continuă ciocnirile între forțele revoluționare-naționaliste și poliție. Organizatorul acestor ciocniri a fost Sectorul Dreptei susținut de suporterii naționaliști ai străzii și activiștii individuali cu viziuni naționaliste. De fapt, naționaliștii au reușit să conducă lupta revoluționară. Prezumtiv, victoria noastră de mare legitimitate va implica nevoia de a intra în guvernul revoluționar alături de unii reprezentanți din opoziția liberală. Totuși creșterea naționalismului în Ucraina se va extinde în mare masură. Vom lupta până la sfârșit, până la ultimul. Dacă pierdem, așteptam fie în underground, ori facem o represiune în masă. Dacă vom câștiga, vom aduce instant noua Reconquista (Recucerire). Ca un oponent categoric la UE, dar susținător al solidarității națiunilor europene, noi îndemnăm naționaliștii din alte țări europene să ne susțină cauza. Amintiți-vă cum forțele naționaliste și conservatoare s-au unit în Spania în timpul Războiului Civil. Alăturați-vă nouă, susțineți-ne cauza. Realizăm că victoria voastră este aproape simbolică, nu vă așteptați la ceva grandios. Oricum, acest simbolism reprezintă un pas Înainte spre viitoarele victorii împreună din toată Europa.”

Citiți și Revoluția și aplicarea ei în societatea modernă

duminică, 15 mai 2011

Revolta rasială din Grecia văzută de un participant

Corespondenţă din Atena pentru Lupta NS

O crima oribila a aprins flacara celei mai nebune revolte din Atena in ultimele zile.
Marti, data de 11, noaptea tarziu, aproape de orasul Atena, in centru, un grec de 44 de ani a fost macelarit in mod brutal de 3 imigranti africani ilegali (cum s-a putut vedea pe CCTV) care purtau cutite.Ucigasii l-au omorat doar ca sa-i fure camera de filmat, pe care o purta sa filmeze nasterea copilului sau, fiind in drum spre maternitate.

Victima a fost gasita de sotia gravida si de soacra sa care au coborat din bloc in scurt timp.

Aceasta intamplare a declansat cea mai mare revolta rasiala din istoria Greciei, mii de vecini, greci revoltati si desigur national-socialisti au luat strazile cu asalt pentru a-si exprima furia in legatura cu criminalitatea crescanda din centrul istoric al orasului, transformat acum intr-un ghetou si fata de abordarea patetica a politiei. Manifestantii au maturat strazile de imigranti ilegali si au batut si cateva grupuri de anarhisti, dealeri de droguri. Din noaptea crimei in fiecare noapte mii de cetateni se aduna pentru a patrula strazile, fugarind imigranti si exprimandu-si compasiunea si respectul pentru compatriotul cazut.

Guvernul sustine ca manifestantii sunt doar cateva grupulete de extrema dreapta, incercand sa minimalizeze incidentul, insa adevarul este acela ca toti cetatenii indiferent de varsta sau orientare politica s-au alaturat miscarii satui de atitudinea guvernului care i-a transormat in cetateni de mana a doua in propria lor tara.

Nu se poate spune ce rezerva viitorul pentru greci, insa este un semn bun ca poporul reactioneaza impotriva nedreptatii guvernului, care a facut atatea eforturi sa le ingroape tara in datorii fata de F.M.I. si de a aduce globalizarea.

miercuri, 15 decembrie 2010

Peste 150 de persoane retinute la Moscova de teama unor incidente

Peste 150 de persoane au fost retinute, miercuri, in apropierea unei gari din Moscova, unde riscul unor ciocniri intre nationalistii rusi si imigranti este ridicat, potrivit unui purtator de cuvant al politiei.

"Mai mult de 150 de persoane au fost arestate si duse la cele mai apropiate comisariate", a spus acesta, citat de Ria Novosti. "Unii dintre ei aveau arme albe", a adaugat acesta.

marți, 14 decembrie 2010

Revolta ruşilor din Piaţa Manej (Moscova) prezentată în imagini

Revolta ruşilor din Piaţa Manej, Moscova, după uciderea unui tânăr rus (suporter al echipei  de fotbal Spartak Moscova) de către bandele de etnici proveniţi din Caucaz, prezentată în zeci de imagini. Acum, în Moscova nu mai au loc manifestaţii, dar revolta tinerilor ruşi continuă. Noaptea, grupuri de tineri, sau indivizi singuratici atacă imigrantii proveniţi din Caucaz. Nu este doar o reacţie la uciderea lui Yegor Sidorov. Este o reacţie la asaltul necontrolat al intruşilor "caucazieni" care comit infracţiuni violente împotriva ruşilor. "Este un război de supravieţuire, iar statul rus nu ne protejează. "Autorităţile" ne-au lăsat fără apărare în faţa bandelor criminale provenite din Caucaz. Dar nu vom ceda, suntem gata să ne apărăm patria, neamul, tradiţiile, familiile noastre", a declarat pentru Lupta-NS.info unul dintre tinerii naţionalişti ruşi care a participat la Revolta din Piaţa Manej.

luni, 13 decembrie 2010

Rusia: demonstraţii de revoltă a tineretului după uciderea unui suporter rus de către bandiţi imigranţi din Caucaz

În timpul mitingului în memoria unui fan al echipei de fotbal FC Spartak, Yegor Sviridov, ucis de către imigranţi din Caucaz, în Piaţa Manej, din Moscova, s-au adunat împreună mai mult de zece mii de oameni, relatează corespondentul de Gazeta.Ru. Mulţi dintre ei cu feţele mascate de maşti, eşarfe şi cagule. Aceştia au scandat: "Rusia pentru ruşi!", "Moscova nu este Caucaz", "Vor plăti pentru uciderea copiilor vostri!"